Moje hlavní téma roku 2016: Chovat se podle sebe!

1. leden 2017 | 17.19 |
› 

Jen krátce. Tohle je něco jako článek na téma "co se mi povedlo v roce 2016". Ale jen něco jako. Protože to není úplně o tom, co se mi povedlo. Je to o mým úkolu, kterej jsem dostala a se kterým jsem se měla poprat. Zatím mi to moc nejde, protože starý vzorce jsou svině.

Obecně nemám tohle vracení se ráda, protože víc žiju v budoucnosti (to je ale taky špatně). Rok 2016 ale vnímám jako docela přelomovej. Asi se nestalo nic až tak zásadního okolo mě, ale uvnitř mě. Na základě různých nepříjemných situací jsem pochopila, že se po mně chce, abych se konečně začala chovat podle svých voleb, a to bez výčitek. A taky abych byla sama sebou. Dlouhodobě žiju podle očekávání jiných a zdá se, že nastal ten čas, kdy to takhle nejde dál. Protože je mi čím dál hůř.

Je mi zle i dneska. Za hodinu máme jít na návštěvu a mně se tam strašně nechce. Je to proto, že odbíjí poslední hodiny MÝHO volna a já ho chci věnovat sobě, ne jiným. Správný by tedy bylo nejít tam a já to vím. A taky že jsem nejdřív příteli řekla, že tam s ním nejdu. Pak mě ale přemohlo moje staré já. Začala jsem se bát, že na mě hostitelé ještě budou naštvaný a bude jim to líto, a řekla jsem, že teda max. na hodinu půjdu. Vždyť co mi to udělá?

Právě, že mi to udělá hodně. Na chvíli mi sice bylo dobře, ale teď už jsem pekelně nasraná, že se zase ohlížím na jiné. Ještě mám možnost to zvrátit a nejít. Udělám to? Budu muset. Protože mě opravdu bolí, jak jsem se zase upozadila. Mám vztek. Blbý ale je, že když nepůjdu, zůstanou ve mně zas ty výčitky... Tak si mám vybrat: vztek, nebo výčitky?

Právě začíná Kristián a chci ho vidět do konce.

Zpět na hlavní stranu blogu